«Україна – житниця майбутнього»

Місія національної програми соціальних інвестицій «Україна – житниця майбутнього» – поліпшення життя людей у сільській місцевості шляхом згуртування громад, підвищення громадської свідомості та соціальної активності для вирішення місцевих проблем.

Програма підтримує реалізацію проектів за такими напрямами:

 • освітні програми для сільської місцевості, зокрема підтримка шкіл, бібліотек, наукових центрів, навчальних програм для фермерів;
 • програми зі сталого розвитку середовища громад, у тому числі підтримка програм з покращення енергоефективності та доступу до чистої води, підтримка центрів для людей з особливими потребами, забезпечення інших місцевих потреб.

Гранти для реалізації проектів надаються громадським об’єднанням та благодійним організаціям за результатами конкурсу пропозицій соціальних проектів. Максимальний розмір гранту – 200 000 грн. Проекти не мають жодного зв’язку з комерційною діяльністю компанії «Байєр».

Відбір пропозицій проектів здійснюється у два етапи. На першому етапі громадські організації подають коротку інформацію про проект українською мовою. Організації, які пройдуть попередній відбір, подадуть на другий етап більш детальну інформацію про проект та організацію англійською та українською мовами.

З 1 до 24 лютого 2019 року програма «Україна – житниця майбутнього» приймає пропозиції соціальних проектів на перший етап відбору шостого грантового конкурсу. Планується, що остаточне рішення про отримувачів грантів поточного конкурсу буде оголошено влітку 2019 року.

У разі виникнення запитань, перегляньте «Найпоширеніші запитання» нижче, або зверніться до координатора програми за електронною адресою nataliia.tsuman@bayer.com.

Програма соціальних інвестицій «Україна – житниця майбутнього» була започаткована у 2013 році для підтримки ініціатив сільських громад. З того часу переможцями стали 19 соціальних проектів для сільських громад 17 областей України.

Найпоширеніші запитання

У конкурсі грантових пропозицій можуть взяти участь громадські об’єднання та благодійні організації, зареєстровані відповідно до чинного законодавства України.
Програма «Україна – житниця майбутнього» спрямована на поліпшення життя людей у сільській місцевості шляхом підтримки соціальних проектів за такими напрямами:
 • освітні програми для сільської місцевості, зокрема підтримка шкіл, бібліотек, наукових центрів, навчальних програм для фермерів;
 • програми зі сталого розвитку середовища громад, у тому числі підтримка програм з покращення енергоефективності та доступу до чистої води, підтримка центрів для людей з особливими потребами, забезпечення інших місцевих потреб.
Відбір пропозицій проектів здійснюється у два етапи:
 • 1 етап: учасник надсилає заповнену Аплікаційну форму № 1 з короткою інформацією українською мовою до 24 лютого 2019 року включно в електронному вигляді на адресу nataliia.tsuman@bayer.com. Результати відбору першого етапу будуть повідомлені учасникам електронною поштою орієнтовно після 10 березня 2019 року. У разі позитивного рішення, учасник отримає запрошення для участі у другому етапі відбору.
 • 2 етап: заповнена Аплікаційна форма № 2 (більш детальна інформація англійською та українською мовами) надсилається учасником до 31 березня 2019 року включно в електронному вигляді на адресу nataliia.tsuman@bayer.com. Після розгляду Наглядовою Радою програми, остаточне рішення про отримувачів грантів буде оголошене орієнтовно в червні 2019 року.
Перший транш буде перерахований на рахунок переможця після підписання договору, орієнтовно у червні 2019 року. Наступні транші перераховуються у разі затвердження звіту про успішне виконання попередніх етапів проекту. Кількість траншів залежатиме від складності проекту (від двох до трьох).
На адресу nataliia.tsuman@bayer.com
Ні, за умовами конкурсу від кожної організації приймається до розгляду одна заявка. У разі, якщо від організації надійде більш ніж одна аплікаційна форма, буде розглядатись перша заявка за часом отримання.
Аплікаційну форму № 1 можна завантажити на веб-сайті компанії «Байєр Україна». Аплікаційну форму № 2 отримають переможці першого етапу електронною поштою.
Так, якщо вони є. Проектна заявка отримає під час відбору додаткові бали за наявність додаткових джерел фінансування.
Основні критерії відбору такі:

1) планований вплив проекту, актуальність проблеми, на вирішення якої спрямований проект, планований конкретний і значущий результат (максимальний бал – 5).

Враховуються також такі аспекти:
 • наявність підтримки проекту на рівні місцевої територіальної громади;
 • комплексність у підході до розв’язання проблеми.

2) економічна ефективність проекту (максимальний бал – 5), максимальна ефективність та прозорість у використанні коштів.

3) фінансові та організаційні можливості здобувача, перспективи продовження діяльності після завершення пропонованого проекту (максимальний бал – 5).

Враховуються:
 • розмір власного внеску учасника, в тому числі нефінансового;
 • ступінь залучення до реалізації проекту бізнес-структур, місцевих органів самоврядування тощо;
 • можливості подальшого розвитку проекту.
Від 50 000 до 200 000 грн.
Ні, грант – безповоротна цільова грошова благодійна допомога, що надається для реалізації проекту, відібраного на конкурсних засадах.
Ні, не можна. Грантова допомога надається виключно для реалізації соціальних проектів, які відповідають місії програми «Україна – житниця майбутнього».
Так, після 10 березня 2019 року всі учасники отримають лист-повідомлення про результати першого етапу. Якщо ви не отримали відповідь – можливо, ви неправильно вказали свою адресу електронної пошти або ваша електронна скринька переповнена.