Трансформація і глобалізація (1988–1995)

У 1990-ті роки «Байєр», як і інші компанії, зазнав суттєвих структурних змін, спричинених глобалізацією.

В контексті радикальних політичних перетворень, що відбулися в Німеччині і Східній Європі після 1989 року компанія зосередила свою увагу на цих перспективних ринках. Вже в 1992 році «Байєр» започаткував новий завод в Біттерфельді (східна Німеччина), де 1994 року було розпочато виробництво аспірину.

History_1988_BitterfeldВодночас зростала роль Північної Америки в діяльності «Байєр». В Канаді в 1990 році «Байєр» придбав каучукову корпорацію «Полісар» («Polysar Rubber Corporation») зі штаб-квартирою в Торонто. На той момент це було найзначніше придбання за всю історію компанії, завдяки якому «Байєр» став основним світовим постачальником сировини для підприємств гумової промисловості.

У 1994 році під керівництвом Д-ра Манфреда Шнайдера «Байєр» придбав північноамериканську фірму Стерлінга Уінтропа, що працювала в галузі засобів самолікування. Це стало однією з ключових подій в історії компанії, оскільки дозволило повернути права на використання фірмової назви «Байєр» на території США. Вперше за 75 років компанія «Байєр» отримала можливість працювати в США під власним іменем і використовувати свій логотип у вигляді байєрівського хреста. У 1995 році американську компанію «Майлз Інк.» («Miles Inc.») біло перейменовано у корпорацію «Байєр» («Bayer Corporation»).

History_1988_Research_center_JapanДля забезпечення стійкого розвитку в майбутньому «Байєр» створив третій центр фармацевтичних досліджень, цього разу в Японії, який приєднався до науково-дослідницьких потужностей компанії, розташованих в Європі (Вупперталь) і в Північній Америці (Вест-Хейвен, Коннектикут).

У 1995 році в науковому містечку Кансай поблизу Кіото розпочав свою роботу дослідницький центр японської філії «Байєр» з виробництва медикаментів «Якухін Лтд.» («Yakuhin Ltd.»). Центр став завершальним елементом європейсько-північноамерикансько-японської «фармацевтичної дослідницької тріади» компанії «Байєр». Впродовж наступних років роботу центрів було доповнено співпрацею з декількома компаніями, що займаються розробками в галузі інноваційних біотехнологій.