Подорожуємо історією компанії Байєр

Спочатку були двоє друзів, багато природньої цікавості та дві кухонні плити. Підприємець Фрідріх Байєр та фарбувальник Йоханн Фрідріх Вескотт  здійснювали експеримент та випадково винайшли рецепт фарбника фуксина. 1 серпня 1863 року вони заснували компанію "Friedr. Bayer et. comp." у Вуппертал-Бармені,  своєрідний старт-ап ХІХ сторіччя з надзвичайним потенціалом.

1863–1881: Перші роки

1 серпня 1863 року торговець фарбами Фрідріх Байєр та майстер-фарбувальник Йоханн Фрідріх Вескотт заснували повне товариство "Friedr. Bayer et. comp." Компанія почала швидко розвиватися. В 1881 році компанія заклала основу для подальшої експансії, трансформувавшись в акціонерну компанію.

Далі

1881–1914: вихід на міжнародний ринок

В період з 1881 по 1914 роки «Байєр» як хімічна компанія виходить на міжнародний ринок. Хоча найбільшим у компанії залишався підрозділ з виробництва фарб, додались і нові сфери діяльності. Заснування Карлом Дюйзбергом підрозділу досліджень мало велике значення для подальшого розвитку компанії.

Далі

1914–1925: Перша Світова Війна та її наслідки

Стрімкий розвиток компанії Байєр було перервано Першою Світовою війною. Компанії довелося скоротити ринки експорту, відповідно впали продажі фарбників та фармпрепаратів. Діяльність компанії поступово інтегрувалася в економіку війни. В 1917 році Байєр відкрив третє виробництво в Німеччині, в Дормагені.

Далі

1925–1945: I.G. Farbenindustrie AG

Ще з 1905 року у компанії Байєр існували спільні інтереси з  BASF та Agfa. Для відновлення діяльності на життєво важливих експортних ринках, за ініціативи Карла Дюйзберга ці та інші німецькі виробники смол та фарбників об’єдналися в велике товариство у 1915\16 роках.

Далі

1945–1951: розформування I.G. та повторне заснування Байєр

В листопаді 1945 року сили союзників конфіскували I.G. та взяли всі виробничі потужності під свій контроль. Компанія мала бути розформована, а її майно мало піти на післявоєнні репарації. Але сталося зовсім не так…

Далі

1951–1974: Реконструкція та «Економічне диво»

Реконструкція компанії Байєр тісно пов’язана з «Wirtschaftswunder», економічним дивом в Федеративній Республіці Німеччина. В результаті Другої Світової Війни Байєр вдруге втратив свої активи за кордоном, у тому числі дорогоцінні патенти. Байєр почав відновлювати продажі у 1946 році, все ще під контролем Союзників.

Далі

1974–1988: Нафтова Криза та консолідація

Нафтова криза у 1973/74 роках остаточно поклала край «економічному диву». Коли Герберт Грюневальд заступив Курта Хансена на посаді Голови Управлінської Ради, світова економіка ввійшла в фазу рецесії. Лише за кілька місяців ціни на хімікати на основі нафти виросли в чотири рази.

Далі

1988–1995: Трансформація та глобалізація

Аспірин відсвяткував сторічний ювілей. Крім того, Байєр, як і інші компанії, в 1990х роках зіткнувся з новими викликами, що з’явилися внаслідок глобалізації та структурних змін у світі. Незважаючи на серйозні політичні зміни, що відбувалися в Німеччині та Східній Європі після 1989 року, компанія зосередилася на цих перспективних ринках.

Далі

1996–2013: Новітня історія

В цей період Байєр відсвяткував сторіччя культури та сторіччя хреста Байєр. В цей час було засновано три нових підрозділи – Bayer HealthCare, Bayer CropScience та Bayer MaterialScience. Компанія Lanxess AG відокремилась від Байєр, а Schering AG була придбана.
Далі

З 2013 року

В 2013 році Байєр відсвяткував 150-у річницю заснування компанії. На честь ювілею компанія відправила у світове турне повітряний корабель, а в урочистому святкуванні взяла участь канцлер Німеччини Ангела Меркель. Байєр також зміцнює бізнес у сфері онкології завляки придбанню компанії Algeta в 2014.

Далі