23 травня 2016

Компанія Bayer публічно заявляє про свою пропозицію щодо купівлі компанії Monsanto

Леверкузен, 23 травня 2016р. - У відповідь на подальші спекуляції на ринку і запити різних зацікавлених сторін, компанія Bayer публічно заявляє про свою пропозицію щодо купівлі компанії Monsanto. Пропозиція від Bayer передбачає придбання всіх випущених акцій та тих, що знаходяться в обігу, на умовах готівкової оплати. В пропозиції про купівлю обумовлюється ціна - 122 долари США за акцію, що в сумі становить 62 млрд доларів США . Дані умови зазначені у письмовій пропозиції, надісланій компанії Monsanto 10 травня 2016 року. Дана пропозиція містить наступне:

  • 37 відсотків акцій можуть бути придбані за ціною 89,03 доларів США станом на 9 травня 2016 року;
  • 36 відсотків акцій можуть бути придбані за середньою ціною акцій за останні 3 місяці;
  • 33 відсотки акцій можуть бути придбані за середньою ціною акцій за останні 6 місяців;
  • Показник EBITDA за останні 12 місяців виріс на 15,8 % станом на 29 лютого 2016 року.

Придбання компанії Monsanto надасть Bayer можливість зміцнити свої позиції як глобального лідера у сільському господарстві, ще раз підтвердивши готовність компанії розвивати перспективну індустрію з точки зору спеціалізації на медико-біологічних науках. Дана угода дозволить забезпечити акціонерів компанії приростом чистого прибутку за одну акцію в розмірі однозначного числа впродовж першого року та подальшим двозначним приростом. На перших етапах Bayer очікує приріст щорічного прибутку після об’єднання потужностей з Monsanto у розмірі близько 1,5 млрд доларів США та деякі додаткові переваги у наступних роках.

«Ми завжди з повагою ставилися до діяльності компанії Monsanto та розділяли їх бачення. Ми віримо, що об’єднання потужностей дозволить принести значні вигоди усім залученим сторонам обох компаній»,- зазначає Вернер Бауманн, голова Управлінської Ради компанії Bayer AG. «Об’єднавши наші знання та експертизу, ми зможемо стати ключовим гравцем у сфері сільського господарства з унікальними інноваційними рішеннями, котрі стануть в нагоді фермерам, споживачам, нашим співробітникам та громадам, в яких ми працюємо».

Дана угода об’єднає провідних виробників насіння,біотехнологічних ознак рослин, засобів захисту рослин, біологічних препаратів та агрорішень. Пидбання Monsanto дає нам значні переваги в створенні провідної компанії в сільськогосподарській галузі для кращого обслуговування фермерів і споживачів. Окрім того, дане об’єднання потужностей є доцільним з точки зору довгострокової географічної присутності Bayer на ринках Америки, Європи, Азії та Тихоокеанського регіону. Споживачі обох компанії отримають додаткові переваги від широкого продуктового різноманіття та великого спектру продуктів на стадії дослідження

Байєр – це міжнародна компанія зі спеціалізацією в галузі наук про життя, а саме – охорони здоров'я та сільського господарства. Продукти та послуги компанії спрямовані на благо людей та покращення якості їхнього життя. Байєр є соціально відповідальною та етичною компанією, яка дотримується визначених цінностей і приносить користь суспільству. У 2015 фінансовому році Група налічувала близько 117 000 працівників, а обсяг продажів становив 46,3 мільярда євро. Сума капітальних витрат за рік сягнула 2,6 мільярда євро, витрати на дослідження та розробки 4,3 мільярда євро. Вищезазначені показники включають в себе також відповідні дані підрозділу високотехнологічних матеріалів, який було виведено на фондовий ринок під назвою Covestro (6 жовтня 2015 року).

«Завданням Bayer є надати можливість фермерам виробляти достатньо здорову, безпечну та доступну їжу, що зможе задовольнити потреби у харчуванні постійно зростаючого населення»,- пояснив Ліем Кондон, член Управлінської ради Bayer AG та керівник підрозділу Crop Science компанії. «Маючи справу зі складними викликами сучасності в умовах обмежених ресурсів та погіршення клімату, ми вбачаємо чітку необхідність у впровадженні інноваційних рішень, які б підтримали наступне покоління фермерів. Підтримуючи фермерство, незалежно від його розміру та розташування, об’єднаний бізнес буде сприйматися як найкращий постачальник комплексних високотехнологічних рішень.»

Дана угода також передбачає позитивні можливості для працівників обох компаній, що працюють у штаб квартирах у Сент Луїсі, Міссурі (Насіння та біотехнологічні ознаки рослин), у Монхаймі, Німеччина (глобальна штаб квартира напрямку засобів захисту рослин та підрозділу Crop Science), у Даремі, Північна Кароліна, а також у багатьох інших офісах США та світу. Центр Цифрового сільського господарства об’єднаного бізнесу біде розташовано у Сан-Франциско, Каліфорнія.

Керівництво компанії Bayer впевнене у своїй фінансовій спроможності провести угоду на основі попередніх переговорів і за підтримки таких фінансових інституцій як BofA Merrill Lynch і Credit Suisse. Пропозиція не передбачає можливість оплати на умовах розстрочки. Bayer має намір фінансувати угоду за рахунок власних і позикових коштів. Очікувана частка власного капіталу становить приблизно 25 відсотків від вартості об’єкту покупки. Рішення щодо збільшення цієї частки залишається на розсуд сторони-ініціатора угоди.

Потужний грошовий баланс об'єднаних бізнесів, а, також, репутація компанії Bayer в оперативному погашенні боргових зобов’язань після масштабних поглинань, дадуть можливість повернути частку позикових коштів у короткі терміни. Це відповідає стратегії Bayer щодо рівня інвестиційного рейтингу після завершення угоди і зобов’язанню по кредитному рейтингу категорії "А" у довгостроковій перспективі. Bayer має успішний досвід роботи з глобальними регуляторними органами для забезпечення необхідних дозволів і має великий досвід інтеграції з точки зору бізнесу, географічного розташування та культурного різноманіття.

Управлінська Рада компанії Bayer та Наглядова рада одноголосно підтримали пропозицію купівлі компанії Monsanto та повністю підтримують процес подальшої реалізації угоди. Bayer готовий негайно приступити до процесу переговорів і перейти до підписання угоди. Операція купівлі буде проходити відповідно до загально прийнятої практики .

BofA Merrill Lynch і Credit Suisse виступають в ролі основних фінансових консультантів Bayer та надають фінансову підтримку компанії для проведення угоди; Rothschild виступає як додатковий фінансовий консультант Bayer. Юридчну підтримку Bayer надають Sullivan & Cromwell LLP (питання поглинання та злиття компаній) і Allen & Overy LLP ( питання фінансування).

Bayer: наука заради кращого життя

Bayer – це міжнародна компанія зі спеціалізацією в галузі наук про життя, а саме - охорони здоров'я та сільського господарства. Продукти та послуги компанії спрямовані на благо людей та покращення якості їхнього життя. Bayer є соціально відповідальною та етичною компанією, яка дотримується визначених цінностей і приносить користь суспільству. У 2015 фінансовому році Група налічувала близько 117 000 працівників, а обсяг продажів становив 46,3 мільярда євро. Сума капітальних витрат за рік сягнула 2,6 мільярда євро, витрати на дослідження та розробки 4,3 мільярда євро. Вищезазначені показники включають в себе також відповідні дані підрозділу високотехнологічних матеріалів, який було виведено на фондовий ринок під назвою Covestro (6 жовтня 2016 року): www.bayer.com

Прогностичні заяви

Цей прес-реліз може містити прогностичні заяви, складені виходячи з існуючих припущень та прогнозів зі сторони керівництва компанії Bayer. Будь-які відомі або невідомі ризики, невизначеність та інші фактори можуть призвести до істотних розходжень між фактичними результатами майбутніх періодів, фінансовою ситуацією, розвитком або діяльністю компанії та наданими тут оцінками. Ці фактори охоплюють також і дані, що обговорювалися у відкритих звітах компанії Bayer, які можна знайти на веб-сайті компанії Bayer за посиланням www.bayer.com. Компанія не несе жодної відповідальності за оновлення таких прогностичних заяв або узгодження їх з подіями чи обставинами в майбутньому.

Додаткова інформація

Цей прес-реліз стосується запропонованої компанією Bayer AG чи її дочірніми компаніями угодою про придбання всіх випущених звичайних акцій, з вартістю $0.01 за акцію, компанії Monsanto, корпорація Delaware (Monsanto). Це повідомлення – це не пропозиція придбання, як і не запрошення до продажу акцій компанії Monsanto. На даний момент про початок тендерної процедури з викупу акцій Monsanto не було оголошено. В той момент, коли розпочнеться тендерна процедура з викупу акцій компанії Monsanto, компанія Bayer подасть всі необхідні тендерні документи (включаючи Пропозицію придбання, відповідного Супроводжувального листа, а також інші необхідні документи) до Комісії з цінних паперів та фондового ринку (the Securities and Exchange Commission) у зв’язку з тендерної пропозицією. Будь-які остаточні документи тендерної пропозиції будуть надсилатися акціонерам Monsanto поштою. АКЦІОНЕРАМ MONSANTO НАСТІЙНО РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ ОЗНАЙОМИТИСЯ З ВІДПОВІДНИМИ МАТЕРІАЛАМИ ТЕНДЕРНОЇ ПРОПОЗИЦІЇ, КОЛИ ТАКІ МАТЕРІАЛИ СТАНУТЬ ДОСТУПНИМИ, ОСКІЛЬКИ ВОНИ БУДУТЬ МІСТИТИ ВАЖЛИВУ ІНФОРМАЦІЮ ПРО ТЕНДЕРНУ ПРОПОЗИЦІЮ, ЯКУ АКЦІОНЕРАМ НЕОБХІДНО ВРАХОВУВАТИ ПЕРЕД ПРИЙНЯТТЯМ БУДЬ-ЯКОГО РІШЕННЯ СТОСОВНО ТЕНДЕРУ СВОЇХ АКЦІЙ. Акціонери компанії Monsanto зможуть отримати безкоштовні копії цих документів (за умови та на час їх наявності) та іншу документацію, подану компанією Bayer до SEC, через інтернет-сайт SEC за адресою www.sec.gov.

Більше інформації знайдете на сайті: www.advancingtogether.com

Контакти для медіа:

Відділ комунікацій ТОВ «БАЙЄР»
+380 044 220 33 00
communication.ukraine@bayer.com