06 березня 2018

Bayer: бізнес на рівні попереднього року згідно із запланованою стратегією

Обсяг продажів групи збільшився на 1,5 відсотки (з коригуванням відносно валютних курсів і портфоліо) до 35,015 млрд. євро / Ще один рекордний рік для підрозділу Pharmaceuticals (рецептурні засоби) / Незначний розвиток бізнесу в підрозділі Consumer Health (безрецептурні препарати) / Підрозділ Crop Science (сільськогосподарська продукція) продемонстрував зниження показників порівняно з попереднім роком через ситуацію в Бразилії – заходи діють / Показник EBITDA до вирахування спеціальних статей за рік на рівні 9,288 млрд. євро / Чистий прибуток збільшився на 61,9 відсотки до рівня 7,336 млрд. євро / Чистий прибуток на одну акцію збільшився на 1,0 відсоток до рівня 6,74 євро / Деконсолідація підрозділу Covestro – додаткові грошові надходження на рівні 4,7 млрд. євро / Очікуване завершення придбання Monsanto в другому кварталі 2018 року / Прогноз для групи на 2018 рік: збільшення обсягу продажів (з коригуванням відносно валютних курсів і портфоліо), показник EBITDA до вирахування спеціальних статей та чистий прибуток на одну акцію ‑ на рівні попереднього року через вплив валютних курсів.

 

Леверкузен, 28 лютого 2018 року – У 2017 році операційна діяльність компанії Bayer була на рівні попереднього року. Компанія досягла стратегічного успіху. «Ми вжили основних заходів для запланованого придбання Monsanto, - зазначив Голова Правління Вернер Бауманн (Werner Baumann) у вівторок на конференції з фінансової звітності в Леверкузені. -  Цей рік знову став рекордним у бізнесі для підрозділу Pharmaceuticals. В підрозділах Consumer Health і Crop Science знизилися показники продажів і прибутків – однак в останньому випадку це було пов’язано зі складною ситуацією в Бразилії. Підрозділ Animal Health продемонстрував підвищення продажів і прибутків,  - Ми продовжуємо орієнтуватися на наші цілі та переконані в нашій довгостроковій перспективі. Тому ми маємо всі підстави дивитися в майбутнє з оптимізмом».

 

Минулого року компанія Bayer отримала додаткові дозволи на придбання Monsanto. «Тільки нещодавно бразильські антимонопольні органи дали нам зелене світло. Це важлива віха на шляху до завершення цієї операції. Зрештою, Бразилія є одним з найважливіших сільськогосподарських ринків у світі, ‑ підкреслив п. Бауманн, - Загалом більш ніж половина з близько 30 органів влади в усьому світі вже схвалили це придбання. Хоча компанія Bayer продовжує тісно співпрацювати із зацікавленими установами, стає очевидним, що процедури експертизи потребуватимуть більше часу. Сьогодні наша мета – мати можливість завершити операцію в другому кварталі 2018 року. Це не впливає ані на наші сподівання щодо успішного завершення регуляторної експертизи, ані на нашу впевненість у тому, що ми робимо правильний крок».

 

Важливою подією минулого року, пов’язаною із запланованим придбанням Monsanto та відповідними процедурами контролю злиття компаній стала контрактна угода з продажу деяких підрозділів Crop Science компанії BASF. «Ми також зобов’язуємося відокремити весь наш підрозділ з виробництва насіння овочів. Деякі додаткові підрозділи Bayer та Monsanto або ліцензії також можуть бути продані, ‑ сказав п. Бауманн, - Таким чином, компанія Bayer реагувала на зауваження, висловлені антимонопольними органами. Будь-які продажі та ліцензування будуть проводитися після успішного завершення запланованого придбання Monsanto, яке, як і раніше, здійснюється згідно зі стандартними умовами закриття транзакції, включаючи отримання необхідних регуляторних схвалень.

 

За словами п. Бауманна, компанія минулого року зробила великий крок до своєї мети – здійснити повне відокремлення Covestro в середньостроковій перспективі шляхом продажу приблизно 36 відсотків права власності на цю компанію за 4.7 млрд. євро. Компанія Bayer де-факто припинила контроль над Covestro та відокремила компанію наприкінці вересня. Пряма участь компанії Bayer у Covestro наразі дорівнює 14,2 відсотки. Інші 8,9 відсотки належать пенсійному трасту Bayer.

 

«З точки зору операційної діяльності 2017 рік був роком злетів і падінь, - зазначив Генеральний директор Bayer, - Обсяг продажів групи Bayer збільшився на 1,5 відсотки з коригуванням відносно валютних курсів і портфоліо (зареєстровано: 0,2 відсотки) до показника 35,015 млрд. євро. На рівні 9,288 млрд. євро показник EBITDA до вирахування спеціальних статей був на рівні попереднього року, незважаючи на негативний вплив валютних курсів. Показник EBIT збільшився на 2,9 відсотки до цифри 5,903 млрд. євро після вирахування спеціальних статей у сумі 1,227 млрд. євро (у 2016 р.: 1,088 млрд. євро). Особливі статті включали переважно втрати від знецінення нематеріальних активів, витрати, пов’язані із запланованим придбанням Monsanto та програмами підвищення ефективності, а також забезпечення судових та юридичних ризиків. Показник EBIT до вирахування спеціальних статей збільшився на 4,5 відсотки до позначки 7,130 млрд. євро. Чистий прибуток збільшився на 61,9 відсотки до позначки 7,336 млрд. євро, а чистий прибуток на одну акцію від поточної діяльності – на 1,0 відсоток до рівня 6,74 євро».

 

Надходження грошових коштів від поточної діяльності збільшилося на 2,7 відсотки до рівня 6,611 млрд. євро. «Ми задоволені тим, що змогли суттєво скоротити чистий фінансовий борг у 2017 році, ‑ зазначив фінансовий директор Йоганнес Дітч (Johannes Dietsch).  - Чистий фінансовий борг скоротився на 69,5 відсотки до позначки 3,595 млрд. євро. Джерелами надходження грошових коштів стала операційна діяльність та продаж акцій Covestro. Тому зараз у нас сприятливі умови для очікуваної фінансової діяльності, пов’язаної із запропонованим придбанням Monsanto», ‑ зазначив п. Дітч.

 

Підрозділ Pharmaceuticals: зростання прибутку є більшим, ніж зростання обсягу продажів

 

Обсяг продажів рецептурних препаратів (Pharmaceuticals) збільшився на 4,3 відсотки (з коригуванням відносно валютних курсів і портфоліо) до рівня 16,847 млрд. євро – це новий рекорд. «Успіху підрозділу ми знову завдячуємо нашим ключовим продуктам, ‑ сказав п. Бауманн,  - Загальний обсяг продажів орального антикоагулянта Xarelto™, офтальмологічного лікарського засобу Eylea™, протиракових препаратів Stivarga™ та Xofigo™ та препарату для лікування легеневої гіпертензії Adempas™ підвищився на 16,3 відсотки (з коригуванням відносно валютних курсів) до рівня 6,196 млрд. євро. Зростання обсягу продажів Xofigo™ було особливо значним (25,6 відсотки з коригуванням відносно валютних курсів), переважно завдяки випуску цього препарату на ринок у Японії в 2016 році та високому попиту на препарат у Сполучених Штатах. Обсяг продажів препарату Xarelto™ підвищився на 13,9 відсотки (з коригуванням відносно валютних курсів), переважно за рахунок зростання обсягу продажів у Європі, Японії та Китаї. Компанія Bayer також заявила про збільшення прибутків від продажу ліцензій, що вважаються продажами компанії, у США, де препарат Xarelto™ продається філією Johnson & Johnson. Обсяг продажів препарату Eylea™ зріс на 18,5 відсотки (з коригуванням відносно валютних курсів), особливо за рахунок зростання обсягу продажів у Європі, Канаді та Японії.

 

Окрім інших ключових лікарських засобів, внутрішньоматкові гормоновиділяючі системи сімейства Mirena™ продемонстрували зростання обсягу продажів на 9,2 відсотки (з коригуванням відносно валютних курсів) за рахунок збільшення обсягу продажів низькодозованого внутрішньоматкового пристрою Kyleena™, зокрема у Сполучених Штатах та Європі. Значне зростання обсягу продажів також продемонстрував препарат для вторинної профілактики серцевих нападів Aspirin™ Cardio (плюс 10,5 відсотки з коригуванням відносно валютних курсів) та препарат для лікування цукрового діабету Glucobay™ (плюс 13,0 відсотки з коригуванням відносно валютних курсів), переважно завдяки постійній позитивній динаміці бізнесу в Китаї. Обсяг продажів препаратів для згортання крові Kogenate™/Kovaltry™ знизився на 15,9 відсотки (з коригуванням відносно валютних курсів) через зниження обсягів розміщення замовлень партнера-дистриб’ютора на активний інгредієнт до запланованого завершення терміну дії контракту наприкінці року. З коригуванням на цей показник обсяг продажів цього препарату був на рівні минулого року.

 

Показник EBITDA до вирахування спеціальних статей для підрозділу Pharmaceuticals збільшився на 8,8 відсотків до позначки 5,711 млрд. євро. Зростання вдалося досягнути переважно за рахунок збільшення обсягу продажів. І навпаки, через негативний ефект валютних курсів прибутки зменшилися на 98 млн. євро.

Зменшення обсягу продажів та прибутків підрозділу Consumer Health

 

Обсяг продажів безрецептурних препаратів (Consumer Health) зменшився на 1,7 відсотки (з коригуванням відносно валютних курсів і портфоліо) до рівня 5,862 млрд. євро. «Це пояснюється переважно низькими показниками ефективності у Сполучених Штатах», ‑ пояснив п. Бауманн. Крім того, китайські регуляторні органи несподівано змінили правовий статус двох медичних брендів Bayer для догляду за шкірою з безрецептурного на рецептурний, що призвело до зниження обсягу продажів у четвертому кварталі 2017 року. І навпаки, у Європі/на Близькому Сході/в Африці обсяг продажів незначно збільшився, в той час як у Латинській Америці залишався на рівні попереднього року (з коригуванням відносно валютних курсів)».

 

Продажі лікарських засобів для загоювання ран та догляду за шкірою Bepanthen™ / Bepanthol™ збільшилися на 6,6 відсотки (з коригуванням відносно валютних курсів), зокрема за рахунок сприятливої динаміки продажів у Європі/на Близькому Сході/в Африці та особливо в Німеччині. Продажі продукції Canesten™ для догляду за шкірою та інтимної гігієни зросли на 3,5 відсотки (з коригуванням відносно валютних курсів), переважно завдяки позитивній динаміці бізнесу в Китаї та Великій Британії. Спостерігалося значне зниження (7,9 відсотки з коригуванням відносно валютних курсів) обсягу продажів анальгетика Aleve™, який мав переваги в 2016 році завдяки розширенню лінійки продукції та зазнав сильної конкуренції в США в 2017 році.

 

Показник EBITDA до вирахування спеціальних статей для підрозділу Consumer Health знизився на 12,8 відсотків до позначки 1.231 млрд. євро. Це переважно пояснюється зниженням обсягу продажів, зокрема внаслідок зворотної зміни статусу препаратів у Китаї та відповідного впливу на EBITDA у розмірі близько 50 млн. євро. Прибутки також були стримані вищими витратами на продані товари, переважно внаслідок недостатності інвентарних запасів, а також через вплив валютних курсів у розмірі 25 млн. євро та більших витрат на продаж. Позитивний вплив спричинили одноразові надходження, зокрема включаючи 80 млн. євро від відчуження неосновних брендів.

 

Сповільнення розвитку бізнесу Crop Science через ситуацію в Бразилії

 

Обсяг продажів Аграрного підрозділу (Crop Science) зменшилися на 2,2 відсотки (з коригуванням відносно валютних курсів і портфоліо) до позначки 9,577 млрд. євро. Це переважно пояснюється ситуацією на ринку сільськогосподарської продукції в Бразилії, де обсяг продажів зменшився через несподівано високі запаси продукції на ринку. «Ми запровадили ряд заходів для нормалізації цієї ситуації. Наприклад, ми відкликали свою продукцію у наших партнерів-дистриб’юторів та уклали нові угоди зі зміненими умовами, ‑ пояснив  п. Бауманн,  - Сьогодні ми бачимо, що ці заходи працюють». За винятком Бразилії, продажі відділу Crop Science зросли на 3,0 відсотки (з коригуванням відносно валютних курсів і портфоліо). Обсяги продажів зменшилися на 18,0 відсотків (з коригуванням відносно валютних курсів) у Латинській Америці, але найбільше зросли у Північній Америці (на 5,8 відсотки з коригуванням відносно валютних курсів), а також в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні та в Європі/на Близькому Сході/в Африці.

 

Обсяг продажів у підрозділі насіння (Seeds) (насіння та характеристики) продемонстрував позитивну динаміку, зі зростанням на 9,1 відсотки (з коригуванням відносно валютних курсів і портфоліо). Підрозділ Environmental Science, що займається продукцією для несільськогосподарського застосування, продемонстрував значно більше зростання обсягу продажів на 14,0 відсотки (з коригуванням відносно валютних курсів і портфоліо). І навпаки, у підрозділі захисту засобів  рослин (Crop Protection) спостерігалося зменшення обсягу продажів на 5,3 відсотки (з коригуванням відносно валютних курсів і портфоліо). Фунгіциди (з коригуванням відносно валютних курсів і портфоліо: мінус 9,9 відсотки) та інсектициди (з коригуванням відносно валютних курсів і портфоліо: мінус 6,1 відсотки) продемонстрували непропорційне зниження обсягу продажів, на відміну від гербіцидів та продукції для протруєння насіння, де зниження обсягу продажів було значно менш виражене – 1,6 і 0,3 відсотки (з коригуванням відносно валютних курсів і портфоліо), відповідно.

 

Показник EBITDA до вирахування спеціальних статей для підрозділу Crop Science знизився на 15,6 відсотки до позначки 2,043 млрд. євро. Це переважно пояснюється ситуацією в Бразилії, що призвела до зниження відпускних цін та обсягу продажів. Додатковим фактором став несприятливий вплив валютних курсів у сумі  63 млн. євро.

 

Підрозділ Animal Health заявив про збільшення обсягу продажів в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні та Північній Америці

 

Обсяг продажів підрозділу Animal Health (ветеринарні препарати) збільшився на 2,0 відсотки (з коригуванням відносно валютних курсів і портфоліо) до позначки 1,571 млрд. євро. Особливо активний розвиток бізнесу спостерігався в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні завдяки високому попиту та підвищенню цін. Обсяг продажів також зріс у Північній Америці. Продажі нашийника від бліх та кліщів Seresto™ продемонстрували високе стале зростання на 25,1 відсотки (з коригуванням відносно валютних курсів). Продажі продукції бренду Advantage™ проти бліх, кліщів та глистів знизилися на 7,8 відсотки (з коригуванням відносно валютних курсів) відносно рівня попереднього року. Показник EBITDA до вирахування спеціальних статей збільшився на 9,2 відсотки до позначки 381 млн. євро. Підвищення цін, придбання бізнесу Cydectin™ компанією Bayer у січні 2017 року та нижчі витрати на продаж мали позитивний вплив на прибутки.

 

Підвищення чистого прибутку на одну акцію в четвертому кварталі 2017 року

 

Обсяг продажів групи Bayer у четвертому кварталі 2017 року збільшився на 2,7 відсотки (з коригуванням відносно валютних курсів і портфоліо) до позначки 8,596 млрд. євро. Показник EBITDA до вирахування спеціальних статей знизився на 1,3 відсотки до рівня 1,783 млрд. євро. І навпаки, показник EBIT збільшився на 6,7 відсотки до рівня 625 млн. євро. Чистий прибуток зменшився на 67,3 відсотки до рівня 148 млн. євро. Це включало особливо негативний ефект у сумі 455 млн. євро через податкову реформу в США. І навпаки, чистий прибуток на одну акцію від поточної діяльності підвищився на 28,2 відсотки до рівня 1,41 євро.

Прогноз обсягу продажів і прибутків у 2018 на рівні попереднього року, незважаючи на негативний вплив валютних курсів

 


На підставі валютних курсів на 31 грудня 2017 року очікуваний обсяг продажів компанії Bayer на 2018 рік складає близько 35 млрд. євро. Обсяг продажів, показник EBITDA до вирахування спеціальних статей та чистий прибуток на одну акцію очікуються на рівні попереднього року. З урахуванням валютних курсів і портфоліо очікується збільшення обсягу продажів компанії Bayer на низьке або середнє однорозрядне число у відсотках, в той час як очікуване зростання показника EBITDA до вирахування спеціальних статей та чистого прибутку на одну акцію від поточної діяльності складе середнє однорозрядне число у відсотках після коригування з урахуванням валютних курсів. Прогноз враховує тимчасове переривання постачання внаслідок заходів з відновлення виробництва. Компанія Bayer очікує впливу на скоригований показник EBITDA близько 300 млн. євро. Найбільша частка цієї суми пов’язана з підрозділом Pharmaceuticals, а найменша – з підрозділом Consumer Health.

 

Для підрозділу Pharmaceuticals компанія Bayer планує обсяг продажів на рівні більш ніж 16,5 млрд. євро. Це відповідає підвищенню на низьке однорозрядне число у відсотках з коригуванням відносно валютних курсів і портфоліо. Підрозділ планує збільшити продажі основних стратегічних продуктів Xarelto™, Eylea™, Stivarga™, Xofigo™ та Adempas™ до рівня 7 млрд. євро. Компанія Bayer планує зниження показника EBITDA до вирахування спеціальних статей на низьке однорозрядне число у відсотках (з урахуванням валютних курсів: збільшення на низьке однорозрядне число у відсотках) та очікує незначного зменшення  рентабельності EBITDA до вирахування спеціальних статей.

 

Для підрозділу Consumer Health компанія Bayer планує обсяг продажів на рівні більш ніж 5,5 млрд. євро, тобто на рівні попереднього року з урахуванням валютних курсів і портфоліо. Компанія Bayer планує зниження показника EBITDA до вирахування спеціальних статей на низьке однорозрядне число у відсотках (з урахуванням валютних курсів: збільшення на низьке однорозрядне число у відсотках).

 

Для підрозділу Crop Science компанія Bayer планує обсяг продажів на рівні більш ніж 9,5 млрд. євро. Це відповідає збільшенню на середнє однорозрядне число у відсотках з урахуванням валютних курсів і портфоліо. Компанія Bayer планує підвищення показника EBITDA до вирахування спеціальних статей на середнє або високе однорозрядне число у відсотках (з урахуванням валютних курсів: збільшення на середнє двохрозрядне число у відсотках).

 

Для підрозділу Animal Health компанія Bayer планує збільшення обсягу продажів на низьке однорозрядне число у відсотках з урахуванням валютних курсів і портфоліо. Компанія планує зниження показника EBITDA до вирахування спеціальних статей на середнє однорозрядне число (з урахуванням валютних курсів: на рівні попереднього року). На обсяг продажів та показник EBITDA до вирахування спеціальних статей негативно впливають оновлені стандарти фінансової звітності (IFRS 15).

 

Завдяки очікуваному придбанню Monsanto у другому кварталі 2018 року компанія Bayer передбачає значне збільшення обсягу продажів і показника EBITDA до вирахування спеціальних статей. Базуючись на поточних припущеннях про заходи щодо забезпечення акціонерного капіталу та фінансування, компанія Bayer очікує помірне зниження чистого прибутку на одну акцію. Протягом першого повного року після придбання компанія Bayer продовжує очікувати на значне збільшення обсягу продажів і показника EBITDA до вирахування спеціальних статей, а також збільшення чистого прибутку на одну акцію.

 

Примітки для редакторів:

Таблиці, наведені нижче, містять основні дані для групи Bayer та її сегментів за повний рік та четвертий квартал 2017 року.

В Інтернеті на сайті www.news.bayer.comтакож доступні:
// Розшифровка та слайди промов Вернера Бауманна та Йоганнеса Дітча (приблизно з 10:00 за ЦЄЧ)
// Нові фото та зображення з прес-конференції (мінімальний час затримки)
Повний річний звіт за 2017 рік доступний на сайті www.annualreport2017.bayer.com

Додатковий матеріал – за посиланням www.live.bayer.com:

// Жива відео трансляція прес-конференції (приблизно з 10:00 за ЦЄЧ)
// Запис прес-конференції (приблизно з 15:00 за ЦЄЧ)
Телевізійні редактори можуть безкоштовно завантажити оновлений матеріал про компанію Bayer за посиланням www.tv-footage.bayer.com/en

 

Основні дані для групи Bayerчетвертий квартал та повний 2017 рік

(Для поточних операцій дані за попередній рік оновлено.)

 

Група Bayer

(млн. євро)

4-й квартал 2016

4-й квартал 2017

Зміна у %

Повний 2016 рік

Повний 2017 рік

Зміна у %

Продажі

8.823

8.596

-2,6

34.943

35.015

0,2

Показник EBITDA до вирахування спеціальних статей

1.806

1.783

-1,3

9.318

9.288

-0,3

Показник EBIT

586

625

6,7

5.738

5.903

29

Спеціальні статті

-587

-632

-

-1.088

-1.227

-

Показник EBIT до вирахування спеціальних статей

1.173

1.257

7,2

6.826

7.130

4,5

Чистий прибуток [1]

453

148

-67,3

4.531

7.336

61,9

Прибуток на одну акцію (євро) *

0,53

0,17

-67,9

544

8,41

54,6

Чистий прибуток на одну акцію (євро)

1,10

1,41

28,2

6,67

6,74

1,0

Кількість співробітників **

99.592

99.820

0.2

99.592

99.820

0,2

  

Pharmaceuticals

(млн. євро)

4-й квартал 2016

4-й квартал 2017

Зміна у %

Повний 2016 рік

Повний 2017 рік

Зміна у %

Продажі

4.275

4.215

-1,4

16.420

16.847

26

Показник EBITDA до вирахування спеціальних статей

1.217

1.235

1,5

5.251

5.711

8,8

Показник EBIT

606

795

31,2

3.389

4.325

27,6

Спеціальні статті

-310

-187

-

-558

-340

-

Показник EBIT до вирахування спеціальних статей

916

982

7,2

3947

4.665

18,2

 

[1] В тому числі припинені операції /

** Еквівалентно повному робочому дню наприкінці періоду

 

 

Consumer Health

(млн. євро)

4-й квартал 2016

4-й квартал 2017

Зміна у %

Повний 2016 рік

Повний 2017 рік

Зміна у %

Продажі

1.539

1.399

-9,1

6.037

5.862

-2,9

Показник EBITDA до вирахування спеціальних статей

372

251

-32,5

1.411

1,231

-12,8

Показник EBIT

68

-110

 

695

518

-25,5

Спеціальні статті

-199

-258

-

-292

-300

-

Показник EBIT до вирахування спеціальних статей

267

148

-44,6

987

818

-17,1

 

Crop Science

(млн. євро)

4-й квартал 2016

4-й квартал 2017

Зміна у %

Повний 2016 рік

Повний 2017 рік

Зміна у %

Продажі

2.404

2.263

-5,9

9.915

9.577

-3,4

Показник EBITDA до вирахування спеціальних статей

351

304

-13,4

2.421

2.043

-15,6

Показник EBIT

153

64

-58,2

1.755

1.235

-29,6

Спеціальні статті

-39

-155

-

-143

-408

-

Показник EBIT до вирахування спеціальних статей

192

219

14,1

1.898

1.643

-13,4

 

Animal Health

(млн. євро)

4-й квартал 2016

4-й квартал 2017

Зміна у %

Повний 2016 рік

Повний 2017 рік

Зміна у %

Продажі

329

322

-2,1

1.523

1.571

3,2

Показник EBITDA до вирахування спеціальних статей

38

49

28,9

349

381

9,2

Показник EBIT

25

10

-60,0

313

307

-1,9

Спеціальні статті

-5

-23

-

-7

-31

-

Показник EBIT до вирахування спеціальних статей

30

33

10,0

320

338

5,6

 

Показник EBIT (DA) до вирахування спеціальних статей та чистий прибуток на одну акцію не визначені у Міжнародних стандартах фінансової звітності й тому повинні розглядатися тільки як додаткова інформація. Визначення цих показників можна знайти в поточному річному звіті за посиланням www.bayer.com.Більше інформації на сайті www.bayer.com.