25 лютого 2016

Ще один рекордний рік для компанії «Байєр»

Фокус на медично-біологічних науках після вдалого розміщення цінних паперів компанії Covestro на фондовому ринку / Значне збільшення обсягу продажу та прибутку бізнес групи HealthCare / Хороший розвиток комерційної діяльності бізнес групи CropScience незважаючи на несприятливі ринкові умови / Компанія Covestro покращує рівень свого доходу / Обсяги продажів компанії збільшилися до 46,324 млн. євро (плюс 12.1 відсотки / коригування структури портфелю активів та валютного курсу плюс 2,7 відсотку) / Збільшення прибутку (до сплати податків, відсотків, зносу та амортизації) на 18.2 відсотка до 10,266 млн. євро / Покращення рівня прибутку (до сплати відсотків та податків) на 15.8 відсотка до 6,250 млн. євро / Збільшення чистого прибутку на 20.0 відсотків до 4,110 млн. євро / Збільшення чистого прибутку від основної діяльності на одну акцію на 16.0 відсотків до 6.83 євро за одну акцію / Прогноз на 2016 рік: подальше зростання обсягу продажів та прибутку.

Леверкузен, 25 лютого 2016 року – 2015 рік був дуже успішним для компанії «Байєр», як в стратегічному, так і операційному плані. «В операційному плані, це був ще один рекордний рік для компанії «Байєр». Обсяги продажів досягли найвищого рівня в історії компанії, перевищуючи 46 млрд. євро. Чистий прибуток (до сплати податків, відсотків, зносу та амортизації) збільшився майже на 18 відсотків і також встановив новий рекорд – більше 10 млрд. євро», - сказав Голова правління, доктор Мерайн Деккерс в четвер на фінансовій конференції в Леверкузені. «В стратегічному плані, ми вжили всі необхідні заходи для того, щоб зробити компанію «Байєр» справжньою медично-біологічною компанією», -  зазначив пан Деккерс. Генеральний директор компанії «Байєр» пояснив, що компанія розмістила цінні папери колишнього субконцерну MaterialScience на фондовій біржі під назвою Covestro та провела реорганізацію для визначення курсу подальшого успішного розвитку компанії «Байєр». Пан Деккерс спрогнозував подальше зростання обсягів продажів та прибутку в 2016 році.


Групові обсяги продажів покращилися на 12.1 відсотків до 46,324 млн. євро (2014 рік: 41,339 млн. євро). Після коригування наслідок впливу змін валютного курсу та структури портфелю активів (коригування структури портфелю активів та валюти) збільшення склало 2.7 відсотки. Прибуток (до сплати податків, відсотків, зносу та амортизації) збільшився на 18.2 відсотків до 10,266 млн. євро (2014 рік: 8,685 млн. євро). Позитивний комерційний ріст супроводжувався високими витратами на науково-дослідницьку діяльність (витрати збільшилися за рік на 740 млн. євро). Позитивний вплив від зміни валютних курсів призвів до збільшення прибутку на 680 млн. євро. Прибуток (по сплати відсотків та податків) збільшився на 15.8 відсотків до 6,250 млн. євро (2014 рік: 5,395 млн. євро) після вирахування спеціальних витрат на суму 819 млн. євро (2014 рік: 438 млн. євро). В основному, спеціальні витрати складалися з витрат на консолідацію виробничих майданчиків, інтеграційних витрат на придбані підприємства, а також витрат, які пов’язані з вирішенням питань про реструктуризацію заборгованості та розміщенням цінних паперів компанії Covestro на фондовому ринку. Спеціальний дохід від судових процесів у зв’язку з порушенням умов контрактів та патентних прав мав позитивний вплив. Чистий прибуток збільшився на 20.0 відсотків до 4,110 млн. євро (2014 рік: 3,426 млн. євро), а чистий прибуток від основної діяльності на одну акцію від операцій, що тривають, збільшився на 16.0 відсотків до 6.83 євро за акцію  (2014 рік: 5.89 євро).
Валовий грошовий потік від операційної діяльності, що триває, збільшився на 4.4 відсотки до 6,999 млн. євро (2014 рік: 6,707 млн. євро) та, відповідно, значно перевищив валовий грошовий потік, який, приблизно, склав 5.7 млрд. євро. «В 2015 році компанія «Байєр» перевищила мінімальні вимоги до прибутку та виробництва та, як наслідок, підвищила свою ефективність», - наголосив фінансовий директор Йоханнес Діч. Чистий грошовий потік (сумарний) збільшився на 18.6 відсотків до 6,890 млн. євро (2014рік: 5,810 млн. євро). Чиста фінансова заборгованість зменшалася на 2.2 млрд. євро до 17.4 млрд. євро за період, починаючи з кінця 2014 року та до 31 грудня 2015 рік.

Значне збільшення обсягу продажів та прибутку бізнес групи HealthCare
Обсяг продажів субконцерну HealthCare збільшився на 19.9 відсотків (коригування структури портфелю активів та валютного курсу склало 8.1 відсотків) до 22,874 млн. євро (2014 рік: 19,075 млн. євро). «Обнадійливе збільшення пов’язане з нещодавно виведеними на ринок фармацевтичними препаратами», - пояснив пан Деккерс. «Також обсяги діяльності збільшилися в усіх підрозділах в сегменті безрецептурних продуктів (Consumer Health)». Значне заявлене збільшення обсягу продажів було притаманне, в основному, продукції, яка закуповується у компанії Merck & Co., Inc., Сполучені Штати Америки, та пов’язане з впливом змін валютного курсу.


Обсяг продажів в фармацевтичному сегменті (Pharmaceuticals) збільшився значно - на 9.9 відсотків (коригування структури портфелю активів та валютного курсу) до 13,745 млн. євро. Загальні обсяги продажу нещодавно виведених на ринок препаратів, антикоагулянту Xarelto™, офтальмологічний препарат Eylea™, препарати для лікування онкологічних захворювань Stivarga™ та Xofigo™, та препарат Adempas™ для лікування легеневої гіпертензії, склали 4,231 млн. євро (2014 рік: 2,908 млн. євро). Обсяг продажів препарату Xarelto™ значно збільшився - на 34.2 відсотки (коригування валютного курсу), в основному в результаті збільшення обсягу в Німеччині та Японії. Значний приріст обсягу продажів також спостерігався в США, де препарат Xarelto™ розповсюджується на ринку дочірнім підрозділом компанії Johnson & Johnson. Після затвердження додаткових показань до застосування, обсяги продажу препарату Eylea™ значно збільшилися – на 57.4 відсотки (коригування валютного курсу).

 
Серед найбільш популярних препаратів компанії «Байєр», найуспішнішими були, зокрема, гормональні внутрішньоматкові протизаплідні препарати товарної групи Mirena™ та препарат для лікування онкологічних захворювань Nexavar™. Обсяги продажу цієї продукції збільшилися на 5.7 та 7.4 відсотків (коригування валютного курсу), відповідно. Внаслідок посилення конкуренції, обсяги продажу нашого препарату для лікування розсіяного склерозу Betaferon™/Betaseron™ зменшилися на 8.1 відсоток (коригування валютного курсу). Крім того, обсяги продажу оральних контрацептивів товарної групи YAZ™/Yasmin™/Yasminelle™ зменшилися на 4.7 відсоток (коригування валютного курсу) внаслідок товарної конкуренції в Європі та США. В загалом, в фармацевтичному сегменті (Pharmaceuticals) спостерігалося відповідне зростання в усіх регіонах з урахуванням коригування валютного курсу. Особливо успішно справи йшли в Німеччині, Японії та США.


Обсяги продажів в сегменті безрецептурних продуктів (Consumer Care) збільшилися на 5.1 відсоток (коригування структури портфелю активів та валютного курсу) до 9,129 млн. євро. Обсяги продажу сегменту Consumer Care склали 1,770 млн. євро завдяки продукції, що закуповується у компанії Merck & Co., Inc., Сполучені Штати Америки. Засіб для догляду за шкірою Bepanthen™/ Bepanthol™ показав значний приріст – 11.5 відсотків  (коригування валютного курсу). Обсяги продажу протигрибкового препарату Canesten™  збільшилися в усіх регіонах (коригування валютного курсу плюс 17.3 відсотки). Також збільшився обсяг продажу знеболюючого Aleve™ (коригування валютного курсу плюс 4.8 відсотки), в основному завдяки збільшенню вартості та обсягу в латинській Америці/Африці/Близькому Сході. В сегменті захисту здоров’я тварин (Animal Health), нашийник від кліщів та бліх Seresto™ сприяв значному росту обсягів продажу. На відміну від нього, значно зменшилися обсяги продажу продукції від кліщів, бліх та глистів марки Advantage™ (коригування валютного курсу мінус 1.3 відсотка). На відміну від цього, спостерігалося значне збільшення обсягів продажу медичного обладнання (медична діяльність) та контрастного препарату для магнітно-резонансної томографії Gadovist™/ Gadavist™ - на 17.6 відсотків (коригування валютного курсу).


Прибуток бізнес групи HealthCare до сплати податків, відсотків, зносу, амортизації та обліку цільових статей значно збільшився на 19.8 відсотки до 6,419 млн. євро (2014 рік: 5,357 млн. євро). Дохід збільшився, в основному, завдяки дуже сприятливому розвитку комерційної діяльності в сегментах фармацевтичної продукції та безрецептурних продуктів – в останньому, особливо, завдяки придбанню інших компаній та видів діяльності. Також спостерігався позитивний вплив від зміни валютного курсу – біля 250 млн. євро. Розмір доходу зменшився внаслідок збільшення витрат на науково-дослідницьку діяльність, яка пов’язана з фармацевтичною продукцією, а також збільшенню торгових витрат в сегменті безрецептурних продуктів.

Бізнес група CropScience: хороший розвиток комерційної діяльності незважаючи на несприятливі ринкові умови
Обсяги продажів в сільськогосподарському секторі (бізнес група CropScience) збільшилися в 2015 році на 9.2 відсотки (коригування структури портфелю активів та валютного курсу склало 1.7 відсотки) до 10,367 млн. євро (2014 рік: 9,494 млн. євро). «Незважаючи на несприятливі ринкові умови, обсяги продажів в бізнес групі CropScience продовжили зростати»,-  наголосив Деккерс. «Тому, ми, в середньому, зростали швидше, ніж наші конкуренти». В таких сферах діяльності, як захист сільськогосподарських культур/посівів та захист навколишнього середовища спостерігалося зростання комерційної діяльності. В регіонах, зокрема в Європі, спостерігалося вражаюче зростання. Тут бізнес група CropScience мала приріст в розмірі 8.2 відсотки (коригування валютного курсу). Продажі зросли на 1.3 відсотки (коригування валютного курсу) в Азії/Тихоокеанському регіоні, але зменшилися на 1.6 відсотки (коригування валютного курсу ) в Північній Америці. В латинській Америці/Африці/Близькому Сході, обсяги продажів знаходилися на однаковому рівні, порівняно з минулим роком (коригування валютного курсу мінус 0,5 відсотки).
В сегменті захисту сільськогосподарських культур спостерігалося успішне зростання обсягу продажів фунгіцидів (коригування структури портфелю активів та валютного курсу плюс 9.5 відсотки) та гербіцидів (коригування структури портфелю активів та валютного курсу плюс 5.4 відсотки), але також ми мали значне падіння продажу засобів для знищення комах (коригування структури портфелю активів та валютного курсу мінус 14.0 відсотки), що, в основному, було пов’язане з низьким впливом шкідників в Бразилії. Обсяги продажів у відділі SeedGrowth (протравлення насіння) зменшилися на 10.6 відсотків (коригування структури портфелю активів та валютного курсу). Обсяги продажів насіння покращилися на 8.8 відсотки (коригування структури портфелю активів та валютного курсу), зокрема покращилися показники продажу насіння соєвих бобів та каноли. Показники комерційної діяльності в сегменті захисту навколишнього середовища покращилися на 4.1 відсотки (коригування структури портфелю активів та валютного курсу).
Прибуток бізнес групи CropScience (до сплати податків, відсотків, зносу, амортизації та обліку цільових статей) покращився на 2.4 відсотки до 2,416 млн. євро (2014 рік: 2,360 млн. євро). Додатково до позитивного доходу, отриманого завдяки задовільному комерційному розвитку, включаючи більш високі обсяги та трохи покращені реалізаційні ціни, також ми отримали позитивний вплив від зміни валютного курсу на суму, приблизно, 220 млн. євро. З іншого боку, збільшилася собівартість реалізованої продукції та обсяг витрат на науково-дослідницьку діяльність.

Компанія Covestro показує значне покращення обсягу доходу
Обсяги продажів передових полімерних матеріалів (компанія Covestro, колишня бізнес група MaterialScience) збільшилися на 2.8 відсотки до 11,982 млн. євро (2014 рік: 11,651 млн. євро). Відкориговані внаслідок впливу валютного курсу та структури портфелю активів, обсяги продажу зменшилися на  5.1 відсотків в результаті зменшення реалізаційної ціни в усіх комерційних підрозділах. З іншого боку, компанія Covestro розширила обсяги в усіх комерційних підрозділах. Прибуток (до сплати податків, відсотків, зносу, амортизації та обліку цільових статей) значно покращився на 39.8 відсотків, до 1,659 млн. євро (2014 рік: 1,187 млн. євро). Значно нижчі ціни на сировину врівноважили падіння реалізаційних цін. Крім того, отриманню доходу сприяв позитивний вплив від зміни валютного курсу на суму 240 млн. євро.


Наразі, частка компанії«Байєр» в компанії Covestro складає 69 відсотків. Як повністю консолідований дочірній підрозділ, інформація про компанію Covestro включається до консолідованої фінансової звітності компанії «Байєр». Проте, в чистому прибутку від основної діяльності на одну акцію 31 відсоток компанії Covestro належить зовнішнім акціонерам компанії Covestro. Це впливає на зменшення прибутку компанії «Байєр» від основної діяльності на одну акцію.

Обсяги продажів бізнес груп HealthCare та CropScience збільшилися в четвертому кварталі
Групові продажі збільшилися на 4.9 відсотки (коригування структури портфелю активів та валютного курсу склало  2.4 відсотки) в четвертому кварталі 2015 року, до 11,319 млн. євро (4кв. 2014 року: 10,792 млн. євро). Бізнес групи HealthCare та CropScience зробили свій внесок в таку ефективність діяльності, але, при цьому, обсяги продажів компанії Covestro зменшилися. Прибуток (до сплати податків, відсотків, зносу, амортизації та обліку цільових статей) покращився на 4.0 відсотки, до 1,903 млн. євро (4кв. 2014 року: 1,829 млн. євро). Такий хороший розвиток комерційної діяльності, особливо в бізнес групі HealthCare, супроводжувався більш високими витратами на науково-дослідницьку діяльність та комерційними видатками. Позитивний вплив від зміни валютного курсу додав ще 200 млн. євро до доходу. Прибуток (до сплати відсотків, податків та обліку цільових статей) значно покращився на 65.4 відсотків, до 908 млн. євро (4кв. 2014 року: 549 млн. євро). Значно більше збільшився чистий прибуток, до 613 млн. євро (4кв. 2014 року: плюс 224 млн. євро). Проте, чистий прибуток від основної діяльності на одну акцію від операцій, що тривають, зменшився до 1.07 євро за акцію (4кв. 2014 року: 1.17 євро за акцію). Проте, в минулому році на це впливав розмір податку на прибуток.

Компанія «Байєр» націлена на подальший розвиток в 2016 році
Деккерс висловив впевненість стосовно 2016 фінансового року: «Ми націлені на подальше збільшення як обсягів продажу, так і розміру доходу», - сказав Голова Ради директорів. Цей прогноз основується на новій організаційній структурі, запровадженій з 1 січня 2016 року, та враховує комерційну діяльність компанії Covestro протягом всього року. Також в основі прогнозу на 2016 рік знаходяться валютні курси станом на 31 грудня 2015 року, включаючи курс: 1.09 дол. США за євро.


В 2016 році, компанія «Байєр», включаючи компанію Covestro, планує, що обсяги продажів перевищать 47 млрд. євро. Це відповідає збільшенню, яке виражається у відсотках з однозначним числом від 1 до 3, та відповідно до скоригованого валютного курсу та структури портфелю активів. Компанія «Байєр» планує збільшити прибуток (до сплати податків, відсотків, зносу, амортизації та обліку цільових статей) на відсоток, який виражається однозначним числом від 4-6. Компанія також має намір збільшити чистий прибуток від основної діяльності на одну акцію від операцій, що тривають, на відсоток, який виражається однозначним числом від 4-6. Це припущення враховує той факт, що тільки 69 відсотків діяльності компанії Covestro будуть відображатися за весь 2016 рік. Від обсягів продажів ліків для хворих на цукровий діабет, компанія «Байєр» очікує отримати чистий прибуток від основної діяльності на одну акцію в розмірі нижче за 0.40 євро для призупинених операцій.

В сегменті медико-біологічних наук (LifeScience), планується, що обсяги продажів складуть 35 млрд. євро, тобто компанія «Байєр», за винятком компанії Covestro (прогноз 2015 року: 34,342 млн. євро). Це відповідає збільшенню на відсоток, який виражається однозначним числом від 4-6, та відповідно до скоригованого валютного курсу та структури портфелю активів. Також компанія «Байєр» планує збільшити прибуток (до сплати податків, відсотків, зносу, амортизації та обліку цільових статей) на відсоток, який виражається однозначним числом від 4-6 (прогноз 2015 року: 8,607 млн. євро). Цей план включає дисинергію на суму біля 130 млн. євро від вирішення проблем заборгованості компанії Covestro шляхом реструктуризації боргу, а також від реалізації активів шляхом продажу.


Незважаючи на зниження динаміки цін в деяких сферах діяльності, компанія «Байєр» очікує, що обсяги продажів складуть, приблизно, 16 млрд. євро (прогноз 2015 року: 15,308 млн. євро) в фармацевтичному підрозділі (Pharmaceuticals), включаючи сегмент рентгенології. Це відповідає збільшенню, яке виражається у відсотках з однозначним числом від 4 до 6, та відповідно до скоригованого валютного курсу та структури портфелю активів. Компанія планує збільшити обсяги продажу за рахунок нещодавно виведених на ринок фармацевтичних препаратів на більш ніж 5 млрд. євро. Вона очікує на збільшення прибутку (до сплати податків, відсотків, зносу, амортизації та обліку цільових статей) на відсоток, який виражається однозначним числом від 4 до 6 (прогноз 2015 року: 4,615 млн. євро). Компанія «Байєр» має намір покращити рентабельність прибутку до сплати податків, відсотків, зносу, амортизації та обліку цільових статей.


В підрозділі безрецептурних продуктів (Consumer Health), компанія «Байєр» очікує, що обсяги продажів перевищать 6 млрд. євро, а також планує збільшити обсяги продажів на відсоток, який виражається однозначним числом від 4-6, та відповідно до скоригованого валютного курсу та структури портфелю активів (прогноз 2015 року: 6,076 млн. євро). Також група очікує на покращення прибутку (до сплати податків, відсотків, зносу, амортизації та обліку цільових статей) на відсоток, який виражається однозначним числом від 4 до 6 (прогноз 2015 року: 1,456 млн. євро).


В агропідрозділі  (Crop Science), компанія «Байєр» очікує, що обсяги продажів залишаться на рівні минулого року (2015 рік: 10,367 млн. євро). Це відповідає збільшенню, яке виражається у відсотках з однозначним числом від 1 до 3, та відповідно до скоригованого валютного курсу та структури портфелю активів. В цьому підрозділі компанія «Байєр» також планує збільшити прибуток (до сплати податків, відсотків, зносу, амортизації та обліку цільових статей) на відсоток, який виражається однозначним числом від 1 до 3 (2015 рік: 2,416 млн. євро).


У відділі захисту здоров’я тварин (Animal Health), компанія «Байєр» очікує, що обсяги продажів незначно перевищать рівень минулого року (2015 рік: 1,490 млн. євро). Це відповідає збільшенню, яке виражається у відсотках з однозначним числом від 1 до 3, та відповідно до скоригованого валютного курсу та структури портфелю активів. В цьому відділі компанія «Байєр» також планує збільшити прибуток (до сплати податків, відсотків, зносу, амортизації та обліку цільових статей) на відсоток, який виражається однозначним числом від 1 до 3 або від 4-6 (прогноз 2015 року: 348 млн. євро).


Для 2016 року компанія Covestro закладає в бюджет обсяги продажу продукції на рівні минулого року та зменшення прибутку (до сплати податків, відсотків, зносу, амортизації після коригування цільових статей).
Компанія «Байєр» прогнозує додаткові витрати на суму 0.5 млрд. євро в 2016 році, разом з інтеграцією з придбаними компаніями, які спеціалізуються на безрецептурній продукції, а також витрати, які пов’язані з реорганізацією компанії «Байєр», яка передбачає використання більшої частини цієї суми. Компанія «Байєр» має намір збільшити витрати на науково-дослідницьку діяльність в 2016 році, приблизно, на 4,5 млрд. євро. Компанія заклала в бюджет капітальні витрати на суму, приблизно, 2,5 млрд. євро на придбання майна, заводів та обладнання, а також додаткові 0.4 млрд. євро на придбання нематеріальних активів. Амортизація та знецінення активів плануються на рівні, приблизно, 3.1 млрд. євро, включаючи 1.6 млрд. євро на амортизацію нематеріальних активів. компанія «Байєр» очікує, що чиста фінансова заборгованість буде нижчою за 16 млрд. євро наприкінці 2016 року.

Пан Деккерс: Європа повинна стати більш інноваційною


Пан Деккерс наголосив під час фінансової конференції, що інноваційні технології – це фундамент комерційного успіху компанії «Байєр». В компанії працюють, приблизно, 150 000 осіб по всьому світу, які залучені до науково-дослідницької діяльності, а також компанія збільшила свої витрати на науково-дослідницьку діяльність в минулому році на 21 відсоток, до 4,281 млн. євро. «Проте, нам необхідне середовище, яке підтримує інноваційні процеси, якщо ми хочемо повністю використовувати свій потенціал. Я впевнений, що Європа повинна бути більш інноваційною», - сказав пан Деккерс.


По-перше, Голова Ради директорів «Байєр» бачить потребу у діях в соціокультурному середовищі. «Кожний виступає за інноваційні процеси в теорії, але побоювання швидко беруть верх, коли ми починаємо говорити про певні технології». Деккерс погодився, що нові технології необхідно відкрито обговорювати. Проте, таке обговорення повинно основуватися на наукових фактах. Тому, пан Деккерс попросив, щоб науковці, політики та представники нашої галузі посилили свою участь в таких публічних дебатах.


По-друге, важливо підтримувати науково-технічний прогрес відповідними нормативно-правовими актами, а не заважати йому. «Відповідно, я повністю виступаю за запровадження європейського інноваційного принципу – свого роду інноваційної інспекції для перевірки впливу, який мають нормативно-правові акти на інноваційну потужність промисловості», - сказав пан Деккерс. «Це може значно доповнити Європейський принцип екологічної безпеки», - пояснив він. «Якщо взяти їх разом, ці два принципи можуть забезпечити більш збалансовану оцінку переваг та ризиків нових технологій, - сказав Голова Ради директорів компанії «Байєр», та додав, що це дозволить покращити нормативно-правові акти та підвищити рівень інноваційних технологій.


«Ми також повинні покращити умови зовнішнього фінансування для того, щоб стати більш інноваційними», - продовжив пан Деккерс. Голова Ради директорів пояснив, що Німеччині необхідний закон про венчурний капітал, який надасть молодим компаніям кращий доступ до стартового капіталу.

Примітки:
В нижченаведеній таблиці вказана основна фінансова інформація Групи «Байєр» та її субконцернів на весь рік та четвертий квартал 2015 року.

Також наступна інформація доступна на Інтернет-сторінці www.news.bayer.com:
Повній щорічний звіт за 2015 рік доступний в мережі Інтернет за наступною адресою: http://www.annualreport2015.bayer.com

Додаткові матеріали: www.live.bayer.com:

Телевізійні редактори можуть завантажити або безкоштовно замовити оновлений кіно матеріал про медично-біологічні дослідження компанії «Байєр» за наступною адресою: http://tv-footage.bayer.com/financial-news-conference.

Більш детальну інформацію Ви можете знайти на інтернет сторінці: www.bayer.com.

 

Прогностичні заяви

Прес-реліз може містити заяви прогнозного характеру, складені з урахуванням поточних припущень і перспективних оцінок керівництва компанії «Байєр» або підрозділу, яка входить до її складу. Різні встановлені та невстановлені ризики, фактори невизначеності та інші обставини можуть зумовити суттєву розбіжність між фактичними майбутніми результатами, фінансовим становищем, динамікою або показниками діяльності компанії і приведеними тут оціночними параметрами. Зазначені фактори, в тому числі, включають фактори, що розглядаються у звітності, яку публікує концерн «Байєр», і з якою можна ознайомитися на сайті www.bayer.com. Компанія не несе відповідальності за актуалізацію таких заяв прогнозного характеру або їх коригування з урахуванням подальших подій або зміни ситуації.
 Основна фінансова інформація компанії «Байєр» за четвертий квартал та весь 2015 рік
 

Інформація за попередній рік повторно переглянута

Компанія «Байєр»
(млн. євро)

4кв.2014

4кв.2015

Зміна, відсоток

2014 рік

2015 рік

Зміна, відсоток

Обсяг продажів

10,792

11,319

+4,9

41,339

46,324

+12,1

Прибуток до сплати відсотків та податків

549

908

+65,4

5,395

6,250

+15,8

Цільові статті

(442)

(116)

-

(438)

(819)

-

Прибуток до сплати відсотків, податків та обліку цільових статей

991

1,024

+3,3

5,833

7,069

+21,2

Прибуток до сплати податків, відсотків, зносу, амортизації та обліку цільових статей

1,829

1,903

+4,0

8,685

10,266

+18,2

Чистий прибуток

224

613

+173,7

3,426

4,110

+20,0

Прибуток на одну акцію (євро)

0,27

0,74

+174,1

4,14

4,97

+20,0

Чистий прибуток від основної діяльності на одну акцію (євро)

1,17

1,07

-8,5

5,89

6,83

+16,0

Кількість працівників в кінці періоду*

117,371

116,811

-0,5

117,371

116,811

-0,5

 

Бізнес група Bayer HealthCare
(млн. євро)

4кв.2014

4кв.2015

Зміна, відсоток

2014 рік

2015 рік

Зміна, відсоток

Обсяг продажів

5,351

5,811

+8,6

19,075

22,874

+19,9

Прибуток до сплати відсотків та податків

550

777

+41,3

3,470

4,050

+16,7

Цільові статті

(376)

(264)

-

(331)

(600)

-

Прибуток до сплати відсотків, податків та обліку цільових статей

926

1,041

+12,4

3,801

4,650

+22,3

Прибуток до сплати податків, відсотків, зносу, амортизації та обліку цільових статей

1,409

1,511

+7,2

5,357

6,419

+19,8

Бізнес група Bayer CropScience
(млн. євро)

4кв.2014

4кв.2015

Зміна, відсоток

2014 рік

2015 рік

Зміна, відсоток

Обсяг продажів

2,195

2,439

+11,1

9,494

10,367

+9,2

Прибуток до сплати відсотків та податків

191

478

+150,3

1,806

2,103

+16,4

Цільові статті

32

301

-

(32)

222

-

Прибуток до сплати відсотків, податків та обліку цільових статей

(223)

177

-20,6

1,838

1,881

+2,3

Прибуток до сплати податків, відсотків, зносу, амортизації та обліку цільових статей

369

334

-9,5

2,360

2,416

+2,4

 

Компанія Covestro
(млн. євро)

4кв.2014

4кв.2015

Зміна, відсоток

2014 рік

2015 рік

Зміна, відсоток

Обсяг продажів

2,948

2,774

-5,9

11,651

11,982

+2,8

Прибуток до сплати відсотків та податків

43

(79)

-

555

635

+14,4

Цільові статті

(22)

(144)

-

(43)

(332)

-

Прибуток до сплати відсотків, податків та обліку цільових статей

65

65

0,0

598

967

+61,7

Прибуток до сплати податків, відсотків, зносу, амортизації та обліку цільових статей

217

257

+18,4

1,187

1,659

+39,8

 

Прибуток до сплати податків, відсотків, зносу та амортизації, прибуток до сплати відсотків, податків та обліку цільових статей (прибуток до сплати податків, відсотків, зносу, амортизації та обліку цільових статей), а також чистий прибуток від основної діяльності на одну акцію не визначаються в Міжнародних стандартах фінансової звітності та, відповідно, повинні враховуватися як додаткова інформація. Визначення цих показників дивиться в поточному Щорічному звіті на наступній Інтернет-сторінці: www.bayer.com.

 

* Еквіваленти повної зайнятості