24 вересня 2014

Концерн Bayer планує в повній мірі зосередитися на бізнесі в сфері охорони здоров´я та сільського господарства

·         Концентрація на розвитку HealthCare і CropScience
·         Акції підрозділу MaterialScience будуть розміщені на фондововом ринку до 2016 року
·         Запланований поділ є вигідним як для концерну Bayer, так і для підрозділу MaterialScience
·         Очікується, що рівень зайнятості буде стабільним в наступні кілька років

 

Компанія Bayer планує в повній мірі сфокусуватися на напрямках охорони здоров'я та сільського господарства - HealthCare і CropScience - і випустити акції MaterialScience на фондовий ринок у якості окремої компанії. Таким чином, Bayer позиціонує себе як світовий лідер в сфері здоров'я людей і тварин, а також захисту рослин. Наглядова рада одноголосно затвердила плани Ради Директорів у четвер, 18 вересня. «У наших планах - створення двох найбільших міжнародних корпорацій, де Bayer - інноваційна компанія світового класу в області охорони здоров'я і сільського господарства, а MaterialScience - провідний виробник полімерів», - заявив виконавчий директор компанії Bayer, доктор Мерайн Деккерс (Marijn Dekkers). Він підкреслив, що обидві компанії мають блискучі перспективи у своїх областях. Очікується, що рівень зайнятості залишиться стабільним в наступні кілька років - як в світовому масштабі, так і в самій Німеччині.

MaterialScience отримає прямий доступ на ринок капіталу

За останні роки центр основної діяльності компанії Bayer значно змістився в сферу охорони здоров'я та сільського господарства: успішно запущені нові фармацевтичні продукти, триває придбання бізнесу безрецептурних препаратів компанії Merck & Co., Inc. (США), дуже добре розвивається подразділ CropScience. Основна мета - успішний розвиток цієї діяльності і в майбутньому завдяки подальшим інвестиціям у ці галузі. За результатами планової оцінки корпоративного портфеля, Рада Директорів прийняла рішення сфокусувати діяльність компанії саме в цих напрямках бізнесу. На сьогоднішній день бізнес охорони здоров'я та сільського господарства нараховує приблизно 70% від обсягу продажів Bayer і 88% від EBITDA, до врахування особливих статей витрат.

 

Було прийнято рішення розмістити на фондовому ринку акції MaterialScience в якості окремої компанії протягом наступних 12-18 місяців. Основна причина такого рішення - надати MaterialScience прямий доступ до капіталу для майбутнього розвитку компанії. Такий доступ більше не може здійснюватися в повній мірі всередині самої Групи Bayer тому, що бізнес охорони здоров’я і сільського господарства вимагає значних інвестицій для забезпечення органічного і зовнішнього зростання. Крім цього, в якості самостійної компанії MaterialScience зможе адаптувати свою організаційну і виробничу структуру, процеси і корпоративну культуру у відповідності з вимогами промислової середовища і своєї бізнес моделі.

 

Bayer збереже збалансований портфель

За офіційними даними, продажі підрозділів майбутньої компанії Групи Bayer досягли близько 29 млрд євро в 2013 році. Число співробітників складе близько 99 000 людей, з них - близько 29 500 у Німеччині. Штаб-квартира компанії як і раніше залишиться в місті Леверкузен.

«Bayer продовжить свою діяльність в якості компанії з привабливим і збалансованим портфелем, увага якої зосереджена на органічному зростанні», - пояснює Деккерс. Для цього компанія має намір збільшити свої витрати на наукові дослідження і розробки, розвивати дослідження на ранніх стадіях в напрямках, суміжніх між HealthCare і CropScience, а також продовжувати успішну реалізацію нещодавно випущених фармацевтичних продуктів (на глобальному ринку). За прогнозами компанії ці продукти - антикоагулянт Xarelto™, офтальмологічний препарат Eylea™, засоби для лікування раку Stivarga™ і Xofigo™, а також препарат для лікування легеневої гіпертензії Adempas™ - досягнуть піку продажів і складуть щонайменше 7,5 млрд євро на рік.
В якості самостійної компанії MaterialScience зможе гнучко вести бізнес в умовах глобальної конкуренції

«Ми твердо переконані, що MaterialScience буде використовувати статус самостійної компанії для ведення більш швидкої, ефективної і гнучкої діяльності на світовій конкурентній арені», - коментує доктор Деккерс. Стратегія і корпоративна культура в поєднанні з передовими технологіями, можливістю здійснювати власні інвестиційні та портфельні рішення забезпечать MaterialScience кращі перспективи розвитку на висококонкурентному ринку. В свою чергу, це надасть можливість прямого доступу на ринок капіталу, без конкуренції з напрямками охорони здоров'я та сільського господарства за отримання інвестицій.

«Бізнес MaterialScience має дуже вигідні позиції, і на сьогоднішній день він оснащений найсучаснішими, конкурентоспроможними і масштабними технологіями. Ми постійно вкладали інвестиції в ці об'єкти, навіть в часи економічних труднощів», - відзначає виконавчий директор компанії, навівши у якості прикладу виробничі потужності світового масштабу в Шанхаї (Китай) і новий завод з виробництва TDI в Дормагені (Німеччина), офіційний запуск якого запланований на грудень. За період з 2009 по 2013 рр. компанія Bayer в цілому інвестувала 3,8 млрд євро в обладнання, а також наукові дослідження і розробки для підрозділу MaterialScience.

Після запланованого розміщення акцій MaterialScience стане четвертою за величиною хімічною компанією в Європі; її світові продажі в 2013 році перевищили 11 млрд євро. Планується, що в новій компанії буде працювати близько 16 800 чоловік по всьому світу, в тому числі 6 500 в Німеччині. У компанії з'явиться нова назва і фірмовий стиль, штаб-квартира буде розташована в місті Леверкузен.

Bayer: наука в ім’ я кращого життя

Bayer - міжнародний концерн зі спеціалізацією в області охорони здоров'я, сільського господарства і високотехнологічних матеріалів. Як інноваційна компанія Bayer задає тенденції розвитку наукоємних галузей. Продукти та послуги компанії спрямовані на благо людей і поліпшення якості життя. У той же час група компаній прагне створювати цінність своєї продукції на основі впровадження інновації, економічного зростання і високої прибутковості. Bayer дотримується принципів сталого розвитку і виконує свої соціальні та етичні зобов’язання в якості корпоративного громадянина. В 2013 фінансовому році чисельність співробітників концерну склала 113 200 осіб, обсяг продажів - 40,2 млрд євро. Капітальні витрати склали 2,2 млрд євро, витрати на дослідження і розробки - 3,2 млрд євро. Докладніша інформація доступна за адресою www.bayer.com.
 
Контакти:
Олена Антонова