06 травня 2014

Крок до значного зміцнення позиції в сегменті безрецептурних препаратів

Леверкузен , 6 травня 2014 - Компанія Bayer має намір придбати підрозділ безрецептурних препаратів американської компанії Merck & Co., Inc. і домовляється про стратегічне співробітництво в рецептурному сегменті з розробки групи препаратів-стимуляторів розчинної гуанілатциклази.


·         Вартість угоди з придбання підрозділу безрецептурних препаратів Merck & Co., Inc. складе $14,2 млрд.
·         Байер стає лідером ринку безрецептурних препаратів в Північній і Латинській Америці і виходить на провідні світові позиції по ряду ключових категорій препаратів в даному сегменті.
·         За стратегічне співробітництво з Merck & Co., Inc. з розробки стимуляторів розчинної гуанілатциклази Bayer отримає $1 млрд, а також ряд подальших поетапних платежів, що відносяться до майбутніх продажів. 
 

    Bayer планує фінансувати придбання за допомогою проміжної позики, яку буде надано кредитними організаціями BankofAmerica, MerrillLync, BNPParibas і Mizuh, а потім буде розміщено в розширеній групі банків персоніфікованого обслуговування. Залучення коштів за рахунок ринку капіталу планується пізніше із застосуванням основних і гібридних інвестиційних інструментів. Придбання, як очікується, принесе негайної позитивне зростання чистого прибутку на акцію в 2% уже в перший рік після закриття угоди. Угода підлягає схваленню з боку відповідних антимонопольних органів, а її закриття очікується в другій половині 2014 року.
 
    Підрозділ безрецептурних препаратів компанії Merck & Co., Inc. являє собою одне з провідних світових підприємств у своїй галузі і займає сильні позиції в Північній Америці, яка є найбільшим ринком безрецептурних препаратів у світі. У 2013 році близько 70% продажів підрозділу безрецептурних препаратів Merck припало на США, де бренди компанії також займають провідні позиції. Продукція компанії по даному напрямку представлена переважно препаратами проти застуди, алергії, синуситів та грипу, дерматологічними препаратами (включаючи сонцезахисні засоби), засобами для догляду за ступнями ніг і препаратами для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту. Найважливішими брендами є Claritin™ (протиалергічні препарати), Coppertone™ (сонцезахисні засоби), Dr. Scholl's™ (догляд за ступнями ніг), MiraLAX™ (препарати для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту ) і Afrin™ (протипростудні засоби). Підрозділ безрецептурних препаратів компанії Merck & Co., Inc має в своєму розпорядженні штат, що налічує близько 2250 співробітників. Штаб-квартира знаходиться в м. Клівленд, штат Теннессі, США. Виробничі потужності компанії знаходяться в містах Клівленд (штат Теннессі, США), Чатсворт (штат Джорджія, США), Пуант-Клер (пров. Квебек, Канада) і Шанхай (Китай). Підрозділи з розробки сонцезахисних засобів і засобів по догляду за ступнями, а також департамент дистрибуції знаходяться в м. Мемфіс, штат Теннессі, США. Головне представництво об'єднаних компаній буде розміщено у філії Байєр у м. Уіппані, штат Нью-Джерсі, США.

 

Стратегічне співробітництво з розробки та випуску групи препаратів - стимуляторів розчинної гуанілатциклази

    На додаток до вищевказаної угоді, Bayer і Merck & Co., Inc також дійшли згоди про стратегічне співробітництво в сегменті фармацевтичних рецептурних препаратів у напрямку терапії серцево-судинних захворювань у сфері препаратів, механізм дії яких спрямований на стимуляцію активності розчинної гуанілатциклази. Серцево-судинні захворювання є однією з найважливіших терапевтичних областей. Незважаючи на існуючі досягнення, зберігається висока медична потреба в методах лікування різних захворювань, наприклад, при легеневій гіпертензії або серцевій недостатності. Можливо, дана задача буде вирішена шляхом використання в практиці нового покоління препаратів, що є стимуляторами розчинної гуанілатциклази. Однак, для повноцінного вивчення можливих переваг даних сполук потрібна масштабна науково-дослідна робота в поєднанні з клінічними програмами. В рамках згаданого співробітництва будуть об'єднані зусилля двох провідних представників даної галузі.

     «Досвід компанії Merck в області терапії серцево-судинних захворювань і її глобальна присутність визначили наш вибір цієї компанії в якості партнера для програм вивчення стимуляторів розчинної гуанілатциклази, - сказав Деккерс. - Ми глибоко переконані в тому, що дана програма співпраці підвищить наші шанси на успіх у забезпеченні ще більш широкого кола пацієнтів новими лікарськими препаратами, відповідно до місії Bayer: Science For a Better Life».

 

«Ми об'єднуємо зусилля в галузі вивчення модуляторів розчинної гуанілатциклази з метою реалізації ініціативи щодо спільної розробки і подання на ринку даних препаратів, що дозволить обом компаніям повніше вивчити терапевтичний потенціал стимуляторів розчинної гуанілатциклази», - сказав голова правління і виконавчий директор компанії Merck & Co., Inc. Кеннет Фрейжер (Кеннет Фрейзер).
 
    У програму співпраці буде включений препарат Adempas™ (Riociguat), який вже схвалений до застосування для лікування деяких форм легеневої гіпертензії і досліджується для застосування по ряду інших показань, а також з'єднання верісігуат, по якому в даний час ведуться два клінічних дослідження за показанням «прогресуюча хронічна серцева недостатність». Крім того, сторони домовилися про те, що надалі у програму співпраці також можуть бути включені й інші стимулятори розчинної гуанілатциклази, розробка яких в даний час знаходиться на більш ранніх стадіях.
 
    Bayer і Merck & Co., Inc. мають намір порівну розділити витрати і прибутки від модуляторів розчинної гуанілатциклази, а також реалізувати спільну стратегію розробки і просування на ринку. Керувати виведенням на ринок препарату Adempas™ в Північній і Південній Америці буде компанія Bayer, в інших регіонах - Merck & Co., Inc. Що стосується з'єднання верісігуат та інших модуляторів розчинної гуанілатциклази, виводити їх на ринок в Північній і Південній Америці буде Merck & Co., Inc, в інших регіонах - Bayer. Обидві компанії будуть мати можливість спільно просувати Adempas™ та інші модулятори розчинної гуанілатциклази на території один одного. «Дана співпраця демонструє наш обопільний інтерес до класу модуляторів розчинної гуанілатциклази і дозволить нам повніше вивчити потенціал цих перспективних засобів в терапії серцево-судинних захворювань», - заявив Брандікур.

    Merck & Co., Inc. справить платежі на користь Байєр на суму до 2,1 мільярда доларів США (1,5 мільярда євро), що включають передоплату у розмірі 1 мільярда доларів США (0,7 мільярда євро) і проміжні платежі в розмірі до 1,1 мільярда доларів США (0,8 мільярда євро), які відносяться до майбутніх сукупним продажам окремих сполук, включаючи Adempas™.

 

Про компанію Bayer


    Bayer - міжнародний концерн зі спеціалізацією в галузі охорони здоров'я, сільського господарства і високотехнологічних матеріалів. Як інноваційна компанія, Bayer задає тенденції розвитку наукоємних галузей. Продукти і послуги компанії спрямовані на благо людей і поліпшення якості життя. Комерційна діяльність групи побудована на основі впровадження інновацій, економічного зростання і високої прибутковості. Bayer - соціально відповідальна компанія, яка дотримується принципів сталого та етичного ведення бізнесу. У 2013 фінансовому році чисельність співробітників концерну склала 113 200 чоловік, обсяг продажів - 40,2 млрд євро. Капітальні витрати склали 2,2 млрд євро, витрати на дослідження і розробки - 3,2 млрд євро. Більш детальна інформація доступна за адресою www.bayer.ua.

 Заява щодо майбутнього

Дана довідка може містити заяви стосовно майбутнього, які грунтуются на поточних припущеннях і прогнозах керівників концерну або субконцернів «Bayer». Багато відомих і невідомих ризиків,невизначеність та інші фактори можуть призвести до неспівпадання реальних майбутніх результатів,фінансової ситуації, розвитку або діяльності компанії і розрахунків, наведених у цьому документі.


Дані факти включають ту інформацію, яка вказана в звітах компанії на сайті www.bayer.com. Компанія не несе відповідальність за оновлення даних заяв відносно майбутнього або за їх відповідність майбутнім заходам або розвитку.