Дослідження задля забезпечення продуктами харчування населення планети, яке постійно зростає

Забезпечення продуктами харчування населення планети, яке постійно зростає – це одна з найбільших проблем, які постають перед нами у сучасному світі. До 2050 року, на нашій планеті житиме понад дев’ять мільярдів людей. Однак, площі доступних сільськогосподарських земель постійно зменшуються внаслідок поширення урбанізації, підвищення рівня солоності ґрунту та ерозії. Крім того, несприятливі погодні умови, такі як засухи та повені, шкодять кількості та якості врожаїв. Bayer є третьою за величиною інноваційною компанією в світі, що займається засобами виробництва для сільського господарства, і ми прагнемо допомогти підвищити ефективність сільськогосподарської економіки.

Кілька з наших найбільших пріоритетів у сфері досліджень:

Підвищення врожаю

 Zoom image

Стрес шкодить не лише людям, але й рослинам. При цьому, рівень стресу для рослин підвищується, оскільки зміна клімату постійно випробовує їхню здатність переносити засуху, повінь та коливання температур.

Як сильно ми б цього не хотіли, ми не в змозі усунути такі випробування. Відтак, наше перше завдання полягає у тому, щоб допомогти рослинам краще справлятися з цими труднощами, щоб вони могли приносити високі врожаї навіть у вкрай несприятливих умовах. До прикладу, наші науковці намагаються розкрити таємниці стресостійкості рослин, що заховані у їхніх генах.

Також, врожайність  може підвищуватися завдяки новому гібридному насінню, і це вже було доведено збільшенням на 30 відсотків врожаю олійного рапсу та рису у порівнянні з вільнозапилюваними сортами.

 

Покращення властивостей

 Zoom image

Чи можемо ми зробити помідор смачнішим, а бавовняне волокно міцнішим? Чи може рис приносити нам більше користі, та чи можна зробити диню такою, щоб її було легше їсти? Відповідь на всі ці питання: так! І це лише деякі з прикладів тих якостей сільськогосподарських рослин, які ми в змозі посилити.


Насправді, ми щороку постачаємо на ринок близько 70 нових видів насіння овочів, кожний з яких пропонує фермерам щонайменше одну нову властивість рослини, яка точно приверне увагу їхніх споживачів.

Рапсова олія – це ще один приклад того, що вдосконаленню немає меж. Ми допомагаємо скоротити рівні нездорових трансжирних кислот, які можуть виникнути під час обробки.

Зважаючи на те, що фермерам потрібні гербіциди, щоб знищувати бур’яни, як можна допомогти їм не знищувати на додачу ще й свій врожай? Ми допомагаємо зміцнити рослини, щоб вони могли протистояти гербіцидам та навіть їх розщеплювати за допомогою речовин, що відомі як антидоти, і що використовуються науковцями в інших сферах ось уже 30 років, або ж за допомогою технологій, які базуються на генній інженерії, що робить рослини стійкими до гербіцидів.

 

Однак, ми на цьому не зупинились та пішли далі, поєднавши стійкість до гербіцидів з боротьбою з гусеницями у нашій технології TwinLink™, яка у 2012 році була затверджена у США. Таким чином, ми хочемо допомогти рослинам, щоб вони могли самі відганяти конкретних шкідників, які загрожують їхньому виживанню.

Доопрацювання продукції

 Zoom image

Продукт – це лише один крок на великому шляху, адже за рогом на нас завжди може чекати щось краще. Хвороби можуть швидко стати стійкими до лікування, тому ми перебуваємо під постійним тиском, намагаючись знайти речовини, які це зупинять. Найбільш вражаючі відкриття відбуваються тоді, коли нам вдається підкорити процеси самої природи, як, наприклад, у випадку продукту Movento™, який використовує сік самої рослини, щоб розповсюдити по ній активну речовину. А це погані новини для всіх шкідників, які живуть чи живляться з такої рослини.

Серед інших великих досягнень наших лабораторій слід назвати гербіцид довготривалої дії Alion™, який протидіє бур’янам у середовищі багаторічних рослин, таких як цитрусові, горіхи, виноград, насіннячкові та кісточкові плодові дерева, а також фунгіцид Luna™, який протидіє великій кількості грибкових захворювань у полі та запобігає процесам гниття під час зберігання.

Ще один напрям вартий уваги – це рішення проблем боротьби зі шкідниками, основані на біологічно активних інгредієнтах, які сприяють стійкому сільському господарству. Зокрема, йдеться про лінію продукції Votivo™ для протравлення насіння, а також про Natria™, продукт для розпилювання, що містить природну активну речовину з азадірахти індійської, яка бореться з комахами-шкідниками, що висмоктують чи розжовують рослину.