Розформування «І.Г.» і відновлення компанії «Байєр» (1945–1951)

В листопаді 1945 року союзні війська конфіскували «І.Г.» і перебрали на себе контроль над усіма виробничими дільницями концерну. Було вирішено ліквідувати компанію і використати її активи для виплати воєнних репарацій. Однак англійці дозволили Ульріху Габерланду (1900–1961), який очолював концерн на Нижньому Рейні з 1943 року, залишитися на своїй посаді. Невдовзі вони також дозволили відновити виробничий процес, оскільки населення потребувало продукції хімічної промисловості.

History_1945_Farbenfabriken_Bayer_stampНаступні роки Габерланд присвятив розбудові нової конкурентоспроможної компанії, що наслідувала б успішним традиціям «Байєр». Спочатку військове керівництво союзних військ планувало розділити «І.Г.» на якнайбільшу кількість маленьких компаній.

Однак такі компанії навряд чи змогли б втриматися не лише на світовому ринку, а й власне в Німеччині. Врешті-решт союзники усвідомили ситуацію, і таким чином, відповідно до союзного закону, у Федеративній Республіці Німеччина з’явилось 12 нових конкурентоспроможних компаній.

Однією з цих компаній стала «Фарбенфабрікен Байєр АГ» («Farbenfabriken Bayer AG»), яка була знов заснована 19 грудня 1951 року. За новою компанією закріпили заводи в Леверкузені, Дормагені, Ельберфельді і Юрдінгені, а в 1952 році «Байєр» також отримав нове дочірнє підприємство – знов засновану «акціонерну компанію з фотохімічної обробки» «Агфа».