Факти про розголошення інформації

Що таке Кодекс EFPIA щодо розкриття інформації

Компанія Байєр цілковито підтримує підвищення рівня прозорості у відносинах між фармацевтичною галуззю та професіоналами та організаціями охорони здоров’я, і тому виконує всі вимоги Кодексу EFPIA щодо розкриття інформації.

 

 

 

 

40 провідних європейських компаній у 33 країнах дотримуються Кодексу EFPIA щодо розкриття інформації

Кодекс EFPIA щодо розкриття інформації (повна назва: Кодекс EFPIA щодо розкриття інформації щодо перерахувань від фармацевтичних компаній  на користь професіоналів та організацій охорони здоров’я) – це добровільне зобов’язання, яке вимагає від усіх компаній-членів EFPIA розкривати інформацію про перерахування на користь професіоналів та організацій охорони здоров’я. Відповідно до Кодексу, всі компанії-члени EFPIA, включно з компанією Байєр, публікуватимуть інформацію про прямі та непрямі, матеріальні та нематеріальні перерахування, пов’язані з розробкою та комерціалізацією рецептурних фармацевтичних препаратів для застосування у людини. Перші дані про платежі, здійснені у 2015 році, були опубліковані 30 червня 2016 року. Оприлюднення інформації здійснюватиметься у кожному звітному періоді впродовж наступних років.

 

 

Рівень винагороди

Професіонали охорони здоров’я отримують винагороду за свої професійні знання та послуги, які вони надають фармацевтичній галузі. Рівень виплат залежить від виду діяльності, рівня знань та кількості витраченого часу. Допустимі суми виплат визначаються різними факторами, зокрема, місцевим рівнем доходів, законодавством та чинними кодексами. Основний принцип полягає в оплаті отриманих послуг за справедливою ринковою вартістю, що унеможливлює неналежне використання гонорарів задля вчинення неналежного впливу на професіоналів охорони здоров’я у  процесі прийняття ними рішень щодо лікування пацієнтів.

 

 

Індивідуальне розкриття чи загальне розкриття?

Перерахування на користь професіоналів охорони здоров’я можуть бути оприлюднені, як на індивідуальних, так і на загальних засадах. Оскільки  Кодекс EFPIA щодо розкриття інформації – це обов’язок, який фармацевтична галузь взяла на себе самостійно, закони щодо конфіденційності даних у більшості європейських країн дозволяють розкривати перерахування на індивідуальній основі лише за умови надання згоди професіоналом охорони здоров’я. Уразі відмови професіонала охорони здоров’я надати згоду на розкриття таких даних, інформація щодо перерахувань на користь такого фахівця оприлюднюється на загальних засадах. У деяких країнах, згоду також потрібно отримувати й від організацій охорони здоров’я. Перерахування за послуги у сфері  «Науково-дослідницької діяльності» завжди оприлюднюються виключно на загальних засадах, відповідно до Кодексу EFPIA щодо розкриття інформації.

 

 

Конфіденційність даних

Компанія «Байєр» цілковито дотримується конфіденційності та безпеки даних. Відтак, ми вживаємо численних заходів, щоб захистити дані відповідно до політик конфіденційності даних, які вимагаються та перевіряються місцевими та міжнародними компетентними органами. До того ж, дані оприлюднюються лише за умови надання професіоналом охорони здоров’я письмової згоди на це. Також існують механізми суворої безпеки даних, які забезпечують захист даних від будь-яких зовнішніх атак чи маніпуляцій. Окрім цього, доступ до будь-яких персональних даних мають лише ті працівники компанії, професійні обов’язки яких включають збір даних та підготовку звіту.

 

 

Розкриття усіх перерахувань

Ми переконані, що лише оприлюднивши усі перерахування, ми зможемо надати справедливу картину наших відносин з професіоналами охорони здоров’я, тому ми не публікуватимемо жодних часткових даних на індивідуальному рівні. Незгода на розкриття інформації щодо конкретної діяльності розглядається компанією «Байєр» як загальна відмова від розкриття інформації. Натомість, усі перерахування публікуватимуться на загальних засадах відповідно до зразку звіту EFPIA.